Gülse’nin Kitapları 15 : Aç Tırtıl

Küçük bebeği olup da Aç Tırtıl’ı duymayan kalmamıştır herhalde,zira önerilen çocuk kitaplarının başında geliyor.1969 yılında ilk kez yayımlandığından beri pek çok ödül alan Aç Tırtıl çocukların sevgilisi olmaya devam ediyor. Eric Carle’ın capcanlı resimleri ve sade diliyle bu kitap özellikle okulöncesi çocuklarına eğlenceli okuma deneyimi yaşatarak kitap sevgisi kazandırmaya yardımcı oluyor…

SAM_5547

Biz de merak ettik ve kısa zaman önce aldık Gülse’ye.Kitap ciltli ve ciltsiz basım olarak satılıyor.Ciltli olan basımı daha pahalıyken,ciltsiz daha uygun ve arada başka bir fark yok.Aç Tırtıl pazartesi günleri 1 elma, salıları 2 kocaman armut, çarşambaları 3 erik, perşembeleri 4 çilek, cumaları 5 portakal tadında… Cumartesileri ise birbirinden leziz 10 farklı yiyeceğe bedel. Pazarları mı? Pazarları güzel bir kitap okumanın tarif edilmez mutluluğudur Aç Tırtıl.

SAM_5548

Gülse diğer kitaplarına gösterdiği ilgiyi buna da gösterdi,beğenmediği kitap yok zaten,saatlerce kitap okuyarak(yani bana okutarak)kendi de eline alıp sayfaları çevirerek zaman geçirebilir.Bu özelliği kazandırmamda çok küçük aylardan beri onu kitapla tanıştırmamın büyük etkisi var.

SAM_5549

Kitaba gelince;son zamanlarda Ay’a karşı özel bir ilgisi var zaten,Aydede diyip duruyor.Kitaptaki Ay’ı görürü görmez ismini söylüyor.Bu kitap sayesinde güneş ve tırtılı da öğrendi.Tırtılın kelebeğe dönüş hikayesi anlatılıyor.Kelebek zaten en sevdiğimiz hayvanlar arasında ve o sayfaya geldiğimizde odamızdaki kelebekleri gösteriyor.Tırtılın yemek yeme sayfaları da bir hayli ilginç.Meyvelerin ortasına bir delik açmışlar,burdan girip arka sayfadan çıkıyor tırtıl ve Gülse hemen arka sayfayı açıp tırtılı gösteriyor.Bu kitaba dair o kadar fazla etkinlik var ki yapmakla anlatmakla bitmez:)Biz henüz evde var olan tırtıl peluşumuzla yetiniyoruz ama ilerleyen günlerde farklı malzemelerle tırtıl yapıp kitabı canlandırmalı olarak okumayı düşünüyorum.

Biz çok beğenerek okuyoruz,miniklere de tavsiye ediyoruz…

Fikir olsun diye…

İlgili Yazılar
*Gülse’nin Kitapları
*Lili ve Yedi Çocuğu Serisi
*Yağmurlu Bir Gün

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı GÜLSE'NİN KİTAPLARI içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s