Gülse’nin Kitapları 16 : Güle Güle Kakalar

SAM_5752

Gülse’nin son dönemdeki favori kitaplarından;Güle Güle Kakalar.Çok seviyor,bilmiyorum neden,kitabı görünce kaka kaka demeye başlıyor:)Alıp okuyoruz ve henüz küçük olmamıza rağmen(18 aylık)banyodaki lazımlığına oturmak istiyor ama yapmıyor o ayrı konu.Bu kitapla bu konuya ısındırmak istedim Gülse’yi,faydası da oldu.

Kitaba göz atacak olursak;

SAM_5753

Kahramanımız Arda karnı ağrımasına rağmen tuvaletini yapmak istemiyor ve kakasını tutuyor.Babası ona rahatlıkla tuvaletini yapması için kitap okuyor,onu rahatlatmaya ve bu durumun çok normal olduğunu anlatmaya çalışıyor ama Arda ısrarla yapmak istemiyor,çünkü sonuçtan korkuyor.

SAM_5756

Babasının Anne Kaka’nın evinde onu çocuklarının beklediğini,kendi annesinin de eve geç gelse neler hissedeceği konusunda konuşma yapması üzerine Arda empati yapıyor ve babasından onu yalnız bırakmasını isteyerek tuvaletini yapıyor.Sonra beraber Anne Kaka’yı tuvalete gönderiyor ve el sallıyorlar.

SAM_5754

Bu resimde de Anne Kaka’nın eve dönüş yolculuğu ve yolda karşılaştığı diğer Kaka arkadaşlarını resmetmiş:)

SAM_5755

Sonunda rahatlayan Arda karın ağrısından kurtulmuş ve huzurlu bir uyku uyumuştur.Kitabın arkasında da ebeveynler için rebhberlik içeren sayfalar mevcut.Genel olarak biz çok beğendik,yani bir farkındalık oluşturdu bizde.Okumayı seviyor Gülse ve bak sen de kakan gelince söyle ya da yaptıktan sonra söyle diye konuşmasını cesaretlendirmek istiyorum.Son zamanlarda söylemeye başladı sanırım okudukça ve biraz daha büyüdükçe bizim için biraz daha kolaylık olacak gibi…

Fikir olsun diye…

İlgili Yazılar
*Gülse’nin Kitapları

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı GÜLSE'NİN KİTAPLARI içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s