Kozalak Süsleme

Sonbaharın habercisi kozalak çok farklı bir yapıya sahip ve onu incelemek çocukların hoşuna gidiyor.Sonbahar,kış etkinlikleri ve yılbaşı süslemeleri etkinlikleri kapsamında daha önce bir kaç blogda gördüğüm kozalak süsleme etkinliğini Gülse’ye sundum.Babamız işten bir kozalak getirdi,ama üst tarafları kapalı,alt tarafları açık bir kozalaktı.Bu aslında bizim için daha iyi oldu,çünkü kabuklarını kaldırıp ponponları koymak gerekiyordu ve bu Gülse’nin parmak kaslarını güçlendirmesi için iyi bir etkinlik oldu.

SAM_5780

Beraber simli ve renkli ponponları yerleştirdik ama bir süre sonra Gülse’yi sarmadı bu iş,hemen yanıbaşında kalemliğinde bulunan ikili yapbozları aldı.

SAM_5781

Onları yaptı.

SAM_5786

Sonra biraz daha süsledik,süslerken ponponların renklerini söyledim.Hadi sen şu rengi koy gibi yönlendirmelerde bulundum.

SAM_5787

Ertesi gün kozalak masasının yanında duruyordu,bir baktım tüm kabukları açılmış.Herhalde eşim açtı diye düşündüm ama o da açmamış.Çok şaşırdık,acaba sıcaktan mı o hale geldi?

SAM_5855

Açık haldeyken bir kere daha süsledik,bu sefer kolaylıkla yerleştirdi Gülse.Evin içinde durdukça kuruyup açılmaya başlıyor.Gülse’nin çok ilgisini çekmese de(aktarma çalışmalarını sıkıcı buluyor kendisi)yine de parmakları çalıştırdık.

Fikir olsun diye…

Gülse 18 aylık

İlgili Yazılar
*Montessori ve bebek gelişimi
*Kuru nesneleri elle aktarma

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı MONTESSORİ VE BEBEK GELİŞİMİ içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s