Kesme Tahtasından Çok Amaçlı Oyuncak

Geçtiğimiz günlerde A101’i dolaşırken karşıma çıkan bir kesme tahtası.Asıl amacı kesme,doğrama ve delikli kısımları sebebiyle suyun da süzülmesini sağlayan bir mutfak aleti.Ama bunlar benim ilgimi çekmedi.İlgimi çeken tek kısım bir sürü küçük deliğinin olmasıydı.Küçük tuzluklardan sayı çubuğu atmayı çok seven Gülse için farklı şekillerde kullanırım diye hemen aldım.

SAM_6038

Yıkayıp kuruladıktan sonra önce delikli ahşap ip geçirme oyuncağının ipini aldım ve Gülse’ye hadi deliklerden geçirelim dedim.Bir iki tane ben yaptım ama ilgilenmedi.

Ben de son kozumu oynayıp sayı çubuklarını ve şönilleri getirdim:)

SAM_6040

Kesme tahtasını biraz tersten biraz da düzden kullandık.Elimizdekileri yerleştirdik.

SAM_6042

Gülse bir ara kendini tutamadı ayaklarını da kullandı:)

SAM_6044

Son olarak bir taraftan ben yerleştirdim şönili,diğer taraftan Gülse çekip o yerleştirdi.Bu şekilde karşılıklı oynadık.Bir kaç gündür de oynuyoruz.Uzun uzun saatler dikkatini çekmiyor tabi ama sıkılana kadar oynuyoruz.İlerde farklı renklerde renk çalışmaları yaparken de kullanabiliriz.Farklı kurdale ya da ipten farklı kombinasyonlar yapabiliriz diye düşünüyorum.Plastik iğnemiz var onu da kullanarak parmaklarımızı çalıştırırız.

Aslında bugün bu yazıyı yazmayacaktım ama ilgilenen olursa alabilir hemen diye yazdım.İnce motor ve kas gelişimi için güzel bir etkinlik.

Fikir olsun diye…

Gülse 18 aylık

İlgili Yazılar
*Montessori ve bebek gelişimi

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı MONTESSORİ VE BEBEK GELİŞİMİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s