Banttan Ağaçlar

Yılbaşı öncesi ağaç ve yeni yıl teması üzerine yaptığımız çalışmalardan biri Banttan Ağaçlar.Hem parmakları çalıştırıcı hem de küçükler için bile kolaylıkla yapılabilecek bir çalışma.Gülse’nin stickerları için kullandığımız Sticker Albümüne kırmızı bantlardan kesip yapıştırdım.

SAM_5869

Ona ayrıca bir yeşil A4 verdim.Dosyadan bantları küçükten büyüğe doğru çıkarıp yeşil kağıda yapıştırdı.Büyüklüklerine göre yerleştirme kısmında ben yardımcı oldum.Sonra çeşitli süslü,püslü stickerları verdim ve istediği gibi süsledi ağacını.

SAM_5873

Bazen müdahale etmemi istemedi aradaki uzun bandı yapıştırcam diye ısrar etti,ben de müdahale etmedim 🙂

SAM_5874

Yerleştirme kısmına müdahale edince bir de kendi zevkine göre süsleyebileceği bir ağaç verdim ona.A4e renkli kağıtlardan ağaç yapıştırdım ve dosyaya da çeşitli süsler ve bantlar yapıştırdım.

SAM_5884

Bu senin ağacın hadi istediğin gibi süsleyelim dedim.O zaman evde çam ağacı da vardı,onun üzerindeki süsler gibi yapalım dedim.

SAM_5888

İstediği gibi yapıştırdı,bunu yaparken ağaç kavramı ve renkler üzerinde durduk.Bantları ve stickerları yerinden alıp çıkarıp yapıştırmak da küçük parmaklarını çok güzel çalıştırdı.

SAM_6198

Biz çok zevk aldık bu şirin ağacımızı yaparken,işin içinde yapıştırma varsa biz bunu severiz zaten 🙂 Size de tavsiye ederiz…

Fikir olsun diye…

Gülse 18 aylık

İlgili Yazılar
*Montessori ve bebek gelişimi

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı MONTESSORİ VE BEBEK GELİŞİMİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s