Büyük-Küçük Daire Eşleştirme

Şekillerin çoğunu yaptığımız yapbozların etkisiyle biliyor Gülse.Eşleştirme çalışmalarından şu sıralar zevk alan Gülse’ye kısa sürede hazırladığım daire eşleştirme çalışmasını paylaşmak istiyorum bugün.Şekillerin yanı sıra,renkler ve büyük-küçük kavramlarını da içeren bu kağıdı hazırlamak çok kolay.

İrili ufaklı kaselerle A4 kağıdına daireler çizdim ve bunları Gülseyle kağıda yapıştırdık.Yapıştırırken renklerini ve büyük ya da küçük olduklarını söyledik.

Resim

Dairelerden bir tanesini kağıda yapıştırdıktan sonra ben sordum Gülse alıp aynısını buldu kağıttan ve üzerine koydu.Bunu yaparken büyükleri ve küçükleri söyledi.

Resim

Bir süre bizi oyaladı,sıkılmaya başladığında hemen kağıtları kıvırmaya başlıyor.Genelde bu tür çalışmaları lamine edip kullanıyorum ama bunu yapmadım.Bir süre daha bu şekilde oynatıp sonrasında üzerine yapıştırmasını isteyeceğim minikten.

Fikir olsun diye…

Gülse 20 aylık

İlgili Yazılar
*Montessori ve bebek gelişimi

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı MONTESSORİ VE BEBEK GELİŞİMİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s