Gülse’nin Kitapları 23 : Cimri Tavşan

Gülse’nin arkadaşı Poyraz’ın Gülse’ye hediyesi tavşan kitabımız ;Yapa yayınlarından Cimri Tavşan.

Hikayemiz kısaca şöyle ;

Tavşanın kolu eskimiştir,kaplumbağa diktirmesi için terzi kirpiye gitmesini söyler.Ama tavşan bunu kendisinin yapabileceğini düşünür.

PicsArt_1394050701478

Önce yakasından bir parça kesip koluna yama yapar ama yakası çok açılmıştır bu sefer.Sonra da uzun olan pantolonundan parça almaya karar verir.Ama bu sefer de paçasının biri kısa biri uzun olmuştur.Diğerini de kesip eşitlemeye karar verir ama pantolonu şort olmuştur artık 🙂 Çok kısalmıştır.Gören herkes ona güler.

Kaplumbağa ona cimrilik yapmaması gerektiğini,zamanında terziye gitseydi bu duruma düşmeyeceğini söyler.Herkesin kendi işini yapmasını,cimrilik etmeyip işin ustasına gitmesi gerektiğini söyler.Küçük tavşan herkes ona güldüğü için çok utanmıştır ve hatasını anlar.

Yırtık söküklerden hiç haz etmeyen ve hemen getirip annesine gösteren,onarmasını isteyen ya da daha da fazlası çöpe atmasını isteyen Gülse için farklı versiyonlara çevirip okuyabildiğimiz bir kitap 🙂 Arkadaşımıza teşekkür ediyoruz burdan bir kere daha…

Fikir olsun diye…

İlgili Yazılar
*Gülse’nin Kitapları

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı GÜLSE'NİN KİTAPLARI içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s