Gülse’nin Kitapları 27 : Benim,Hayır Benim

Uzun zaman önce aldığım yeni yeni okumaya başladığımız bir kitap ; Benim,Hayır Benim…

PicsArt_1399805345624

İsminden de anlaşılacağı üzere kitaptaki olay paylaşma üzerine kurulu.

“Tanıştırayım Uzunkulak.Tüm zamanların en iyi oyuncağı!Sevimli ikizler Nazlı’yla Aslı’nın dünyada en sevdikleri oyuncak.

Nazlı’yla Aslı nereye,Uzunkulak oraya.Evet ama Uzunkulak’ı kim taşıyacak?İkizler Uzunkulak’ı paylaşamayınca gelin görün bakalım neler olacak!!!” diyor kitap tanıtımında.Unutmadan kitap Pearson Yayıncılıktan.Mothercare indiriminden uzun zaman önce yayınevine güvenerek aldım.

PicsArt_1399805429139

Bahsedildiği üzere kızlar taşıma tartışmasına girince aynı anda taşımaya çalışıp oyuncağı koparırlar ve çok üzülürler.Ananeleri onu diker ve o günden sonra bir plan yaparlar.Belli günlerde oyuncağı paylaşırlar ve Pazar gününü ortak kullanma günü ilan ederler.O gün hepbirlikte harika zaman geçirirler.Yatarken de oyuncağı her ikisi de tutarak uyurlar 🙂

Rengarenk resimleriyle eğlenceli bir kitap.Tamamen farklı yapıda olan iki insanın ortak bir noktada nasıl buluşabildikleri güzel anlatılmış.Paylaşma sıkıntısı çeken minikler için de yol gösterici olabilir.Gülse her zaman bunu okumayı tercih etmese de ara ara okuyor,içindeki kavramlardan da konuşuyoruz.

Fikir olsun diye…

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı GÜLSE'NİN KİTAPLARI içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s