Büyük Küçük Sınıflandırma

Yaz temalı etkinlikler doğrultusunda çizgi çalışmaları,boyama,yapıştırma ve sınıflandırma ağırlıklı çalışmalar yaptık.Bunlardan büyük,küçük kavramı üzerinde yoğunlaştığımız çalışmalar burda ;

PicsArt_1405947517200

Dosyamıza kağıdımızı koyup önce küçük olanları daire içine aldık.Sonra silip aynı kağıttan büyük olanları işaretledik.Ardından daire çalışması için tüm nesneleri yuvarlak içine aldık.Bunun gibi bir dosya daha vardı,aynı işlemleri konusarak o kağıda da yaptık.

PicsArt_1405947577283

Ardından araya daha zevkli birşeyler sokalım da daha çok eğlenelim diye boyama çalışması yaptık.Tüm resimleri beraber boyadık.Resim defterimize büyük ve küçük deniz kesip yapıştırdık.Resimlerdeki küçük,büyük nesneleri kesip tabağa koydum.Sınıflandırma yapmasını istedim Gülse’den.Büyükleri bir tarafa,küçükleri diğer tarafa koyduk.Son olarak büyük resimleri büyük denize,küçükleri de küçük denize yapıştırdık.

Fikir olsun diye…

Gülse 24,5 aylık…

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı MONTESSORİ VE BEBEK GELİŞİMİ içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Büyük Küçük Sınıflandırma

  1. Geri bildirim: Yaz Etkinlikleri Dosyası | minik kuşum gül-se

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s