Meraklı Minik / Ağustos 2014

5221-0

Yeni sayıyı aldık ama biz Ağustos sayısını yeni bitirebildik.Kuşları sevdiğimiz için beğendiğimiz bir sayı oldu.Bu sayıyı okuduktan sonra da hayvanat bahçesine gidince tekrar tekrar bakıp okumak istedi Gülse.Dolayısıyla ancak paylaşabiliyorum.

Dergide kuşların yanı sıra diğer hayvanlarla ilgili bol bol bilgi vardı.Anne ve yavru hayvanlar,hayvanların yuvaları,annelerin yavru hayvanları taşıma şekilleri,yemek bulma maceraları gibi çeşitli konularla bilgi edindik.Bunun dışında ;

Eşleştirme Kartları

20140829_123334

Ek olarak verilen anne ve yavru hayvanlar kartlarıyla oynadık.Artık eşleştirmeler Gülse’ye pek zevk vermiyor,sıkılıyor.O yüzden çok fazla zaman harcamadık,eşleştirdik,hakkında konuştuk.

Gölge Eşleştirme

20140829_122708

Sayfada verilen hayvanların gölgelerini kalemle eşleştirdi Gülse.Bu tür çalışmaları artık rahatlıkla yapabiliyor.Çizgiler yamuk da olsa doğru yere gidiyor 🙂

Çiftlikteki Yavrular Masa Oyunu

20140903_170426

Dergiyle verilen oyunda yavru hayvanları yerlerine yerleştirdik.Maket insanlardan istediğimizi seçtik.Zarı atıp gelen sayı kadar hareket ettirdik ve yavru hayvanları topladık.Her zaman sayıya uymadık,kendimize göre uyarladık.Ama bir kaç kere oynadık.Daha önceden verilen oyunları oynayamıyorduk,artık yapabiliyoruz,büyüdük galiba 🙂

Sticker Çalışması

20140903_172331

Bu ay Nehir’in Annesinin önerisiyle farklı bir sticker çalışması yaptık.Aynı hayvandan 2 tane verilmişti stickerlarda.Kağıda hepsini yapıştırdık.Karşılarına da karışık olarak yapıştırıp kalemle eşleştirdi Gülse.Çok güzel bir çalışma oldu.Kağıdı küçük seçince hayvanlar çok geldi,çizgiler karıştı ama beraber konuşarak yaptığımız için etkili bir çalışma oldu.

Anne Kuş Yuvaya Yem Götürüyor

20140903_172656

Aslında bu çizgi çalışması bizim için biraz zordu ama Gülse yapmak isteyince yaptık.Anne kuş yavruya yem götürüyor ve biz çizgiyle anneleri yavrularına götürüyoruz.Çok da uymadık biz çizgilere.Yapabildiği kadar yaptı Gülse.

Ağaçtaki Kuşlar Tabağı

wpid-ımg_20140910_224816.jpg.jpeg

Dergide verilen öneriye uyarak güzel de bir tabak hazırladık.Onun yazısı da ayrıca burda.

Eylül sayısı da tam bizlik.Onu da yapıp en kısa zamanda paylaşacağım.Biz bu dergiyi çok seviyoruz.Önceden yapamadıklarımızı şimdi yapmaya başladık,arşivimizden alıp kullanıyoruz.Bilginize..

Gülse 26,5 aylık…

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı İÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s