Gülse’nin Kitapları 39 : Gergedanlar Krep Yemez

20140725_102059

Gergedanlar Krep Yemez, anne ve babasının bir türlü ciddiye almadığı, dinlemek için vakit ayırmadığı Begüm ile bir sabah mutfakta beliren “dünyanın en büyük ve en mor” gergedanın hikayesini anlatıyor.

Begüm, anne ve babasının onu çok sevdiklerini bilmesine rağmen bazen onu dinlemediklerini düşünüyordu. Özellikle de anlatacak çok önemli bir şeyi olduğunda anne ve babası ona “Eminim çok güzeldir” ya da “Tatlım, bunu daha sonra konuşalım mı?” deyip geçiştiriyorlardı.

Begüm’ün bu sefer anlatmaya çalıştığı önemli şey bir sabah ansızın mutfakta beliren, kimseden izin almadan tabaktaki krepleri yiyen mor bir gergedandı. Begüm evlerinde otobüsten bile büyük bir gergedan olduğunu anlatmaya çalışırken laptopu kucağında, telefonu kulağında iş yapmakta olan annesi onu babasına yönlendirmiş, babası elindeki çamaşır sepetini merdivenlerden aşağıya indirirken onu yine geçiştirmişti. Sonuç: kimse onu dinlememişti.

Ne zaman ki anne ve babası Begüm’ü gerçek bir gergedan görmek için hayvanat bahçesine götürmüş ve orada -tam da Begüm’ün bahsettiği gibi- büyük, mor ve krep yemeyi çok seven bir gergedanın kayıp olduğunu öğrenmişlerdi, işte o zaman Begüm’ü dinlememekle ona ne kadar haksızlık yaptıklarını fark etmişlerdi.Sonra gerçekten kızlarını dinlemeye başladılar.Kitabın sonunda da bir sürpriz var ama onu anlatmayalım artık 🙂

PicsArt_1406321305914

Gülse bayılıyor bu kitaba.Çok zevkle,çok eğlenerek okuyoruz.Bazı sabahlar krep yerken “Gergedanlar krep yemez mi anneee ? ” diye sormayı da ihmal etmiyor.Hayvanat bahçesi ziyaretimizden sonra da bu sayfalarda geçen hayvanat bahçesi ziyareti bölümleri ayrıca çok dikkatini çekti.Gergedanın mor olması da ayrı bir şirinlik abidesi 🙂

Resimler,çizimler harika,çok ilgi çekici.Minik okur severler için kütüphanenizde olması gereken bir kitap,biz çok beğendik,sizlere de tavsiye ediyoruz.

Fikir olsun diye…

Reklamlar

About güldane

İngilizce öğretmeniyim.8 aylık çok şeker bir kızım var.Gülse eşim ve benim isimlerimizin ilk hecesi.Burda Gülse'nin gelişimine tanık olmanın yanı sıra yemek,örgü,dikiş,eğitim ve hayata dair bir çok konuyla haşır neşir olabilirsiniz...
Görsel | Bu yazı GÜLSE'NİN KİTAPLARI içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Gülse’nin Kitapları 39 : Gergedanlar Krep Yemez

  1. Geri bildirim: Gülse’nin Kitapları 52 : Köpekler Bale Yapmaz | minik kuşum gül-se

Yorumlarınız bundan sonraki çalışmalarım için önemli,lütfen yorum yapın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s